226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Hledá se autor nejlepšího vědeckého videa

Jak zprostředkovat dobrodružství, které věda nabízí? Nadační fond Neuron dává prostor široké veřejnosti, aby formou krátkého srozumitelného videa přiblížila vědu ostatním. Autor nejlepšího snímku získá 100 000 Kč.

Neuron2Popularizace vědy formou výukových videí je celosvětovým trendem. Nadační fond Neuron se ve spolupráci s Prima ZOOM rozhodl motivovat širokou veřejnost, aby se vědy nebála a zkusila ji přiblížit svému okolí. A nezáleží na tom, zda se jedná o biologii, fyziku nebo třeba teorii literatury.

Důraz je kladen na nápaditost, nikoli na technické provedení – dotyčnému postačí třeba i mobilní telefon, nadhled a schopnost vysvětlit téma názorně. Autor nejlepšího vědeckého videa získá od NF Neuron 100 000 Kč.

V minulém roce ocenila vědecká rada NF Neuron krátký film Tajemná efipia Petra Juračky z Katedry ekologie PřF UK. Hydrobiolog i nadaný fotograf tehdy ve svém počinu reflektoval fascinující život pod vodou, porotu oslovila kombinace strhujících záběrů s uvolněným komentářem, v němž autor prokázal svůj nadhled. V rámci večera Neuron Science Future si odnesl zmiňovanou finanční odměnu a stal se porotcem letošního ročníku Ceny Neuron Prima ZOOM.

Podrobné informace o soutěži získáte na webových stránkách.

Soutěžní videa je možné nahrávat do pátku 28. února 2015 přímo ZDE.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]