Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Z nařízení vlády ČR dochází k dalším omezením, které budou mít vliv také na vydávaní průkazů ISIC na našich prodejních místech. Průkazy je v tuto dobu možné zakoupit pouze na PMDP Plzeň a na pobočkách společnosti České dráhy a.s. (kromě Brna, Pardubic). Vyhledat nejbližší pobočku můžete zde. Průkaz ISIC můžete také objednat online na našich webových stránkách.

Festival LSSH – Mediterraneo – hudba Středozemí

Letošní 19. ročník „Mediterraneo“ mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby představí hudbu Středozemí a nabídne řadu skvělých koncertů v podání špičkových zahraničních interpretů z Francie, Španělska, Německa, Belgie, Polska či Itálie. Koncerty se konají v krásných historických sálech (Zámek Troja, Lobkowiczký palác, Rudolfinum, Vinohradské divadlo ad.)

Program zavede posluchače do hudebního světa Středozemí a jeho mystických příběhů antických bájí. Úvodní koncert festivalu, Královny Středomoří, představí výběr z vokálních skvostů francouzského královského dvora v podání hvězdné světové sopranistky Véronique Gens a vynikajícího francouzského ansámblu Les Ambassadeurs.

Dechberoucí krásu italských operních árií na témata antických mýtů odhalí koncert nazvaný Láska a zrada, který představí úžasnou německou sopranistku Hannu Herfurtner v doprovodu proslulé Lautten compagney BERLIN.

Taneční rytmy přímořských krajů od Španělska až k branám Orientu s názvem Un compás přiveze známý baskický soubor Euskal Barrokensemble, rozšířený tentokrát o fenomenálního hráče na setar Kiyu Tabassiana.

Závěrečný koncert festivalu, Evropa galantní , zazní ve Dvořákově síni Rudolfinav podání sedmi špičkových zahraničních sólistů a spojených souborů Les Folies françoises a Collegium Marianum. Představí koncertní provedení opery A. Campry L’Europe galante na téma milostných dobrodružství a námluv od Španělska přes Itálii až po Turecko.

Více o programu na webu https://www.letnislavnosti.cz/.

Související články