Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Z nařízení vlády ČR dochází k dalším omezením, které budou mít vliv také na vydávaní průkazů ISIC na našich prodejních místech. Průkazy je v tuto dobu možné zakoupit pouze na PMDP Plzeň a na pobočkách společnosti České dráhy a.s. (kromě Brna, Pardubic). Vyhledat nejbližší pobočku můžete zde. Průkaz ISIC můžete také objednat online na našich webových stránkách.

Festival Letní slavnosti staré hudby slaví 20 let!

Letošní jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby představí několik podob hudebních festivit a nabídne řadu skvělých koncertů v podání špičkových zahraničních i českých interpretů, mj. z Francie, Španělska, Německa, Belgie, Velké Británie či Itálie.

Koncerty se konají v krásných historických sálech (Zámek Troja, Rudolfinum, Divadlo ABC, Břevnovský či Anežský klášter ad.). K oslavám neodmyslitelně patří i tanec, který zpestří hned několik festivalových večerů.

Zazní například strhující oslavná díla benátských a saských chrámů 17. století (koncert Jubilate Deo v kostele sv. Šimona a Judy), mistrovské kusy pro violu da gamba a loutnu (Due Virtuosi v Břevnovském klášteře) nebo překrásné mariánské nešpory mistrů renesanční polyfonie (Rosa Mystica).

Na programu je také vystoupení slavného italského harlekýna Enrica Bonavery či humorné taneční představení Balet o kávě, v němž doslova ožije kompletní kávový servis. V úchvatných kostýmech ve stylu míšeňského porcelánu se představí polský baletní soubor Cracovia Danza za doprovodu souboru Collegium Marianum.

Festival dále láká na večer s názvem V zahradách múz v nádherném prostředí Zámku Troja, v jehož průběhu budeme mít možnost spolu se sopranistkou Chantal Santon-Jeffery okusit atmosféru proslulých pařížských salonů 18. století..

V Zámku Troja proběhne i cesta za španělským temperamentem, kterému místní říkají „corazón español“. Zpívat bude proslulá Anna Reinhold, již doprovodí katalánské kvarteto Exclamatio a skvělý argentinský hráč na kytaru a další drnkací nástroje Quito Gato.

Velkolepým závěrem festivalových oslav bude komponované hudebně-taneční představení Večer pro krále v Rudolfinu, na němž se jako sólisté představí věhlasní pěvci Katherine Watson a Reinoud Van Mechelen a dvojice tanečníků z francouzského souboru Les Cavatines.

Více o festivalu na webu a zde.

Související články