Výhodné letní jízdenky od ČD pro držitele ITIC

České dráhy v červenci a srpnu opět nabídnou pro jednotlivce síťové Jízdenky na léto s platností 7 nebo 14 dní. Držitelé ITIC mají nárok na zvýhodněné jízdné.

Jízdenka na léto pro časté cestování během 1 nebo 2 týdnů v červenci a srpnu

Všem, kteří plánují v červenci nebo srpnu hodně cestovat po celé republice, je i letos určena Jízdenka na léto. Ta umožňuje za paušální cenu na jeden nebo dva týdny. Umožní volné cestování bez omezení ujetých kilometrů 2. třídou všech vlaků Českých drah. Největší výhodou jízdenky je její flexibilita. Cestovat lze v zakoupeném období prakticky bez omezení od Aše po Mosty u Jablunkova.

Jak využít výhodnou jízdenku?

Jízdenka na léto je určena pro jednotlivé cestující, lze ji využívat v období od 1. července do 31. srpna 2021. Předprodej bude zahájen 15. června. V nabídce jsou dvě základní varianty: týdenní jízdenka, která platí 7 dní po sobě s libovolným dnem začátku v červenci nebo srpnu, a čtrnáctidenní jízdenka, která platí 14 dní po sobě a její cena je od 990 Kč.

Platnost jízdenek s prvním dnem platnosti 19. – 30. srpna se postupně zkracuje tak, aby poslední den platnosti byl vždy 31. srpna, cena jízdenky ovšem zůstává stejná. Do povinně místenkových vlaků je potřeba dokoupit rezervaci.

Držitelé průkazu ITIC mohou zakoupit týdenní jízdenku za 690 Kč a čtrnáctidenní jízdenku za 990 Kč.

Autor
Tereza Gladišová
Nejvíce utrácím za časopisy, cestování, víno a smaženou rýži s kuřetem. Pokud zrovna nepracuju, vysedávám s kamarády v kavárně, nebo trénuju na maraton. Který stejně nikdy neuběhnu.