226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Ben Cristovao zpívá ústřední píseň filmu, jehož kontroverzní téma otřáslo českou veřejností

Ben Cristovao již tři roky pravidelně navštěvuje společně se zástupci projektu Seznam se bezpečně základní školy. Děti i učitele upozorňuje na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a radí jim, jak řešit situace, do kterých se mohou nevědomky dostat oni či jejich nejbližší.

Během příprav nového dílu filmu Seznam se bezpečně 3 dostal Ben Cristovao nabídku, aby se svými producenty The Glowsticks napsal titulní píseň i hudbu celého filmu. Přestože nešlo o nic jednoduchého, vznikl hodně emotivní song. Spolupráci Ben komentuje takto: “Projekt je pro mě dnes už srdcová záležitost. Projeli jsme desítky škol, poslechli stovky příběhů a poradili už tisícům dětí ve věcech, na které je zatím nikdo nepřipravuje.”

Samotný film pojednává a detailně rozebírá jeden z největších případů zneužívání dětí. Dva skautští vedoucí, Piškot a Meluzín, s pomocí internetu a falešných profilů na sociálních sítích v letech 2009 – 2013 zneužili 39 obětí ve věku 12 – 18 let. Soudní proces s nimi sledovala v roce 2013 celá česká veřejnost a nenašel by se snad nikdo, koho by nechal klidným. Řadu mrazivých momentů filmu a zpověď jednoho z pachatelů přímo z vězení umocňuje temná hudba kanadských producentů The Glowsticks a již zmiňovaná titulní píšeň od Bena Cristovao.

Ten bere svou popularitu a možnost díky ní pomáhat jako logický krok a je pravda, že jako interpret s nejsilnější online koumunitou na českém internetu (Facebook: 430.000 fanoušků, Instagram: 135.000 sledujících, YouTube: 167.000 odběratelů) může oslovit a pomoci velkému množství těch, kteří jeho aktivity sledují.

Titulní skladbu filmu lze slyšet v jeho závěrečných titulcích. Již brzy vyjde skladba digitálně jako originální soundtrack dokumentu na všech v Čechách dostupných platformách.

Pravidelné cestování po ČR a debaty s mladými uživateli internetu v menších skupinách jsou účinnými formami komunikace. Martin Kožíšek, autor projektu Seznam se bezpečně a manažer internetové bezpečnosti v Seznam.cz k tomu dodává. “Díky přítomnosti Bena při debatách na základních školách nám děti věnují velkou pozornost. Poslouchají, co jim říkáme a přijímají informace za své. Projekt ale nekončí jen debatami a filmy. Ve spolupráci se Studiem Ypsilon vznikla divadelní inscenace #jsi_user jejíž text je z 99 % autentický materiál z internetu zpracovaný a upravený dramaturgem Janem Tošovským a režisérem Braněm Holičkem. Vedle toho připravujeme materiály, které mají učitelům pomoci zjistit, jak se děti na internetu chovají.“

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]