226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Arriva expres z Prahy přes Olomouc a Uherské Hradiště do Trenčína

Od soboty 5. března jezdí každou sobotu dopoledne expres vlak Arriva z Prahy do Trenčína, zpět do Prahy se z Trenčína vydává v neděli odpoledne. Studenti s ISIC kartou mají 10% slevu ze základního jízdného Praha–Trenčín, které vyjde na 350 korun.

Trasu dlouhou 407 kilometrů ujede přímý vlak za pět hodin. Praha i univerzitní města jako Olomouc a Pardubice, kam dojíždí řada slovenských studentů, získaly nově přímé spojení s Trenčínem, ale také se Slováckem.

„Z těchto oblastí dojíždí za studiem několik set lidí. Zatím měli k dispozici do Prahy jen přímé autobusy, do Olomouce a Pardubic se bez přestupu nedostali vůbec. Chceme jim nabídnout pohodlné spojení vlakem, které bude spolehlivější,“ říká ředitel Arriva pro Českou republiku Daniel Adamka.

Jízdenky si můžete koupit bez přirážky u stevarda ve vlaku nebo v e-shopu na www.arriva-vlaky.cz. Elektronickou jízdenku, která Vám po zaplacení přijde e-mailem, není třeba tisknout, stačí ji mít v notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu, případně stevardovi jen nadiktovat transakční kód z jízdenky. S jízdenkou zakoupenou na internetu si zároveň i bezplatně vyberete z plánku vlaku místo, které vám nejvíce vyhovuje.

Ve vlaku můžete platit za jízdenky i občerstvení v korunách i eurech. Cena v eurech vždy odvíjí od aktuálního kurzu. Aktuální ceny vychází z kurzu 27 Kč za euro.
Ve vlaku Arrivy najdete 120 pohodlných polohovatelných sedaček, je zde i místo pro jízdní kola. V klidové zóně naleznete pohodlnější sedadla doplněná o polštářek pod hlavu a deku na přikrytí. Na palubě vlaku je bezplatná vysokorychlostní WiFi či elektrické zásuvky k dobíjení. K dodržování pitného režimu napomůže čerstvá voda z barelu s pitnou vodou uprostřed soupravy. Využít můžete i minibar s doplňkovým prodejem občerstvení a praktických drobností.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]