226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

5 věcí, které jsou lepší než učení na zkoušky

Jediné prázdniny pro vysokoškoláky skončily a zkouškové období pomalu startuje. Věřím, že jste si také před prázdninami říkali, že se budete těch drahocenných 14 dní učit, jenže nejdřív jsme si všichni chtěli odpočinout od školy alespoň pár dní, poté byl Štědrý den, následovalo pár dní odpočinku s nacpanými břichy, Silvestr, kocovina na Nový rok a prázdniny neočekávaně skončily neskutečně rychle. A my vám teď přinášíme článek o věcech, které jsou lepší než učení se na spoustu zkoušek, které nás čekají.

Koukání do monitoru

Je jedno, jestli máte k dispozici notebook, stolní počítač, nebo jen tablet. Ale určitě znáte ten pocit, když máte následující den zkoušku, ale ten monitor vás stále drží u sebe. I kdybyste měli jen civět na Facebook, kde se nic nemění, stále je to lepší varianta trávení času, než učení.

Uklízení

V průběhu celého roku úklid pokoje (případně celého bytu) bytostně nenávidíme, ale jak přijde zkouškové, jsme přeci jen schopni pětkrát za den uklidit celý byt, několikrát přerovnat knihovnu a dokonce vytřít i schody v domě.

Četba (povinné četby ze střední)

Pamatujete si ještě na učení k maturitě? Když jsme si museli přečíst minimálně 20 knih a o těch pak mluvit před komisí. Kolik z vás si přečetlo všechny ty knihy? I tenkrát jsme si všichni hledali lepší aktivity, než bylo čtení Babičky a Máje a podobných knih. A teď před zkouškami je pro spoustu lidí kniha nejlepším přítelem. Tedy pokud je to nějaká čtivá kniha a hlavně ne skripta.

Cvičení

Před pár dny jsme slavili příchod roku 2015 a většina lidí si dala nějaká předsevzetí. Při oslavách Vánoc a Silvestra se většina z nás přejídala, tudíž následovala předsevzetí typu držení diety a chození do posilovny. A očekávané zkoušky hrají v náš prospěch, protože i zatvrzelí antisportovci sáhnou klidně po činkách jen proto, aby nemuseli v ruce držet skripta a svoje výpisky.

Výlety do restauračních zařízení

A návraty v ranních hodinách. Udržovat kontakty s kamarády je důležité. Bez přátel bychom totiž některé zkoušky ani nezvládli, protože si přeci nemůžeme stihnout zapsat všechno a opakování je také lepší ve dvou a více lidech. Protože přeci „víc hlav víc ví“.

A na konec bych vám všem chtěla popřát hodně štěstí v celém letošním roce a úspěšné složení všech zkoušek.

Autor: Michaela Malá

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]